
Градоначелник Врања др Слободан Миленковић разговарао је данас са родитељима деце која су положила пријемни испит за упис у специјализовано ИТ одељење врањске Гимназије, поводом најаве гашења овог одељења. „Сазнавши за ову могућност, најављену без икаквих консултација са локалном самоуправом, већ јуче сам упутио допис министарству просвете и министру проф др. Дејану Вуку Станковићу, у коме сам навео да би то било у супротности са општим интересом града и огромним интересовањем које влада међу будућим ученицима Гимназије. Оно што могу да потврдим након јутрошњег разговора са министром – гашења ИТ одељења у Гимназији неће бити“, истакао је градоначелник

Oн је додао да је у сталном контакту са кабинетом министра, како би већ током дана били решени технички детаљи око уписа деце у жељено одељење. Састанку су присуствовали и градски већник Дарко Раденковић, директорка Гимназије „Бора Станковић“ Оливера Ђорђевић и њена помоћница Маја Ристић.






