Мај месец музике: Концерт Ђулије Оливијери

У оквиру манифестације “Мај месец музике 2026“, у сали Дома војске концерт је одржала Ђулија Оливијери, пијанисткиња из Италије. На репертоару су биле сонате Скарлатија, Бетовена, Дебисија и Равела. Концерт је одржан под незваничним називом „Еволуција сонатне форме“.

Позната италијанска пијанисткиња Ђулија Оливијери одржала је концерт у Врању, у оквиру манифестације “Мај, месец музике“. На репертоару су биле сонате Скарлатија, Бетовена, прелудије Дебисија и Сонатина Равела. Ова перпективна млада уметница музиком је почела да се бави са 14 година, уз мајку која је такође пијанисткиња. Магистрирала је клавир на Конзерваторијуму у Матери са највећом оценом. Наступала је на солистичким концертима у својој земљи, али и широм света.

-Први пут сам и у Србији и у Врању, али волим овај град. Свирам широм Европе, Русије, Америке и наставница сам клавира у Италији, тако да волим што се бавим музиком. На репертоару у Врању су Бетовен, Дебиси и Равел, тако да волим овај програм који почиње и завршава се сонатама, које су важне музичке форме, каже Ђулија Оливијери.

Манифестација “Мај месец музике“ годинама уназад окупља уметнике из целог света, а Врањанци имају јединствену прилику да у току овог музичког догађаја чују изведбе најпознатијих имена из ове области.

Ово је и прилика за ученике Музичке школе да стекну нову визију и слику онога што раде.

-Интернационална сарадња и могућност и школовања у иностранству, некако деца добијају и ширу слику о томе шта значи бавити се музиком и бити активни слушалац и извођач, каже Александра Савић, директорка Музичке школе.

Манифестација се одржава у оквиру Врањског културног лета, а у петак је на програму концерт групе Трио Академико,који чине Златка Митева на флаути, Бранко Павловски на кларинету и Наташа Трбојевић на клавиру.

Please follow and like us:
Култура