Градоначелник Миленковић: Гашења ИТ одељења у врањској Гимназији неће бити

Састанак градоначелника Миленковића са родитељима деце која су положила испит за ИТ одељење

Градоначелник Врања др Слободан Миленковић разговарао је данас са родитељима деце која су положила пријемни испит за упис у специјализовано ИТ одељење врањске Гимназије, поводом најаве гашења овог одељења. „Сазнавши за ову могућност, најављену без икаквих консултација са локалном самоуправом, већ јуче сам упутио допис министарству просвете и министру проф др. Дејану Вуку Станковићу, у коме сам навео да би то било у супротности са општим интересом града и огромним интересовањем које влада међу будућим ученицима Гимназије. Оно што могу да потврдим након јутрошњег разговора са министром – гашења ИТ одељења у Гимназији неће бити“, истакао је градоначелник

Oн је додао да је у сталном контакту са кабинетом министра, како би већ током дана били решени технички детаљи око уписа деце у жељено одељење. Састанку су присуствовали и градски већник Дарко Раденковић, директорка Гимназије „Бора Станковић“ Оливера Ђорђевић и њена помоћница Маја Ристић.

Please follow and like us:
Друштво Образовање