Радови на Тренинг центру иду брже од плана

Ниче објекат вредан три милиона евра

Због повољних временских прилика, радови на изградњи Тренинг центра за дуално образовање у Врању иду чак и пре зацртаних рокова, изјавио је за програм РТВ Врање градски већник Ненад Ђорђевић. Вредност радова износи три милиона евра.

Камен темељац за Тренинг центар за дуално образовање је положен 30. маја и до сада је обављен велики део грађевински радова.

Због повољних временски прилика, посао се одвија несметано, каже градски већник Ненад Ђорђевић.

– Кровна конструкција је већ готово урађена, што ће омогућити да се изводе и радови унутар објекта. Због тога, можда идемо и мало испред.

Комплетна изградња би требало да се заврши за две године од почетка радова, сви рокови су испоштовани онако како треба по динамици, чак и мало иде пре рокова – наводи већник Ђорђевић.

Тренинг центар за дуално образовање смештен је у Слободној зони и гради се на основу споразума о пословно-техничкој сарадњи између Канцеларије за дуално образовање, Града Врања и Хемијско технолошке школе.

Радови се изводе на парцели од 2.065 метара квадратних, а инвестиција је вредна 366 милиона динара.

Од извођача радова сазнајемо да је динамика радова веома добра, кровна конструкција би требало да сутра буде изливена, а радови би требало да буду завршени до краја јула.

То представља једно трајно улагање у образовни систем нашег Града, али исто тако и предуслов за долазак инвеститора, смањење незапослености, отварање нових радних места и побољшање локалног економског оквира у локалној заједници, рекао је градоначелник Врања др Слободан Миленковић на свечаности потписивања споразума.

Програм дуалног образовања се реализује у Економско-трговинској, Техничкој, Хемијско-технолошкој и Пољопривредној школи у Врању.

Дуални систем образовања обезбеђује ефикаснији одговор система образовања на потребе привреде и тржишта рада, технолошке промене и потребе за новим компетенцијама – знањима, вештинама, способностима и ставовима. Овај модел реализације наставе подразумева директно укључивање послодаваца у организовање и спровођење учења кроз рад у реалном радном окружењу.

Овим видом образовања подиже се квалитет стеченог знања и вештина и ствара се систем где квалификација заиста представља израз стечених компетенција, што на крају доводи и до повећања запошљивости младих.  Самим тим и привреда, инвестирањем у образовање, улаже у своје будуће запослене и на дужи рок решава проблем у погледу кадрова.

Please follow and like us:
Друштво Економија Образовање