Затворен локал након инспекцијског надзора

МУП ПРОВЕРАВА ДИСКОТЕКЕ И НОЋНЕ КЛУБОВЕ

Након трагичног пожара у дискотеци у Кочанима, службеници Сектора за ванредне ситуације МУП-а извршили су ванредни инспекцијски надзор угоститељских објеката на територији Пчињског округа.

Током протекла два викенда, надгледали су десет објеката, посебно дискотеке и ноћне клубове. Начелник Одељења за ванредне ситуације у Врању, пуковник полиције Ведран Ташковић, изјавио је за РТВ Врање да је у једном објекту изречена мера затварања и да је укупна ситуација релативно добра.

Редовни инспекцијски надзор се врши једном у две године, а овај ванредни је уследио након трагедије у Кочанима у Северној Македонији, када је у пожару у тамошњој дискотеци погинуло 59 младих људи, а око 200 је повређено.

Припадници Сектора за ванредне ситуације су у Пчињском округу изрекли две мере забране употребе објекта, а један од њих је затворен јер није поштовао меру забране, каже начелник Одељења за ванредне ситуације у Врању, пуковник полиције Ведран Ташковић.

– Могу да кажем да је стање на територији Пчињског управног округа релативно добро. Током ова два викенда, инспекционисали смо 10 објеката, а акценат је на дискотекама, ноћним клубовима и ноћним баровима.

Оно што се највише гледа је евакуациони пут, да ли је направљен од негоривог материјала и да ли има довољан број излаза на тим путевима – каже Ташковић.

Да би овакви објекти имали дозволу да раде, морају да имају сагласнот МУП-а на техничку документацију за противпожарну заштиту, а касније се ради технички пријем.

– Али се често дешава, с обзиром на то ми инспекционишемо на две године те објекте јер су у другој категорији, да сами власници реконструишу и проширују простор да добију већи капацитет и онда наша сагласност практично више не важи.

То је онда други објекат и потребна је друга сагласност и зато су ови ванредни инспекцијски надзори јако битни, да се на терену утврди реално стање и да се реагује – указује Ташковић.

За неке од изречених мера, власници угоститељских објеката имају временски рок да испоштују прописе, додаје Ведран Ташковић.

Да би се неке неправилности отклониле, потребно је и време и новац, ти рокови су разумни како би се све ускладило са прописима, наводи наш саговорник.

Ванредни инспекцијски надзори трају два месеца и још увек су у току, додаје наш саговорник и наводи да ћемо по њиховом завршетку, средином маја, имати потпуну слику о безбедности угоститељских објеката на територији округа.

Please follow and like us:
Некатегоризовано