Поводом обележавања 6. септембра, Дана ослобођења Врањске Бање у Другом светском рату на Споменик палим борцима положени су венци и цвеће. У име руководства Града Врања, на комеморативном скупу говорио је Саша Стаменковић, члан Градског већа. Он је најпре подсетио на историјске чињенице у Другом светском рату.
,,Други светски рат био је оружани сукоб невиђених размера и страховитих последица. Страдало је најмање 55 милиона људи, што га сврстава у најкрвавији сукоб у историји човечанства. У овом рату учествовале су готово све тадашње државе света. Рат је захватио и нашу земљу, која је врло брзо била поробљена од стране великих сила Немачке, Италије, Мађарске и Бугарске. На територији бивше Југославије страдало је близу два милиона људи. Након слома југословенске армије Бугари су заузели југоисток Краљевине Југославије и Врањска Бања ушла је у састав бугарске окупаторске покрајине ,,Скопље“.
Храбри српски народ и ако суочен са много надмоћнијим непријатељем, ниједног тренутка није одустајао од слободе. Своју храброст и непоколебљивост, показали су и житељи Бање и околине и 6. септембра 1944. године Врањска Бања је ослобођена. Данас смо овде да одамо почаст и да се са посебним пијететом подсетимо наших храбрих предака који су за слободу положили своје животе. Историја се никада не сме заборавити и зато је наша дужност да негујемо сећања на славну прошлост. Такође, наша је обавеза да у миру своју државу градимо и развијамо. Пут просперитета је једини којим морамо ићи. То дугујемо нашим прецима, али и нашим потомцима“, истакао је Стаменковић.
На скупу је говорио и Драган Сентић, председник Градске општине Врањска Бања. ,,Данашњи дан није само дан сећања, већ и дан захвалности према жртвама рата, које су се бориле за слободу. Пре тачно 80 година, Врањска Бања је постала симбол наде и отпора. Наши преци су се суочили са суровим изазовима, али показали су изузетну храброст и јединство. Они који су се борили за ослобађање нашег места нису само физички ослободили простор, већ су донели и поруку да слобода и правда немају цену. Док се сећамо тих хероја и хероина, треба да будемо поносни на наслеђе које су нам оставили. Ми данас стојимо на овом месту, гледајући у будућност, али не заборављамо трагове прошлости, већ их чувамо као подсетник на оно што је наш народ преживео. Нека нас сећање на њих инспирише да радимо заједно за боље сутра, да будемо храбри и да се боримо за вредности које су нам најважније“, истакао је Сентић.
Венце и цвеће на Споменик палим борцима положили су члан Градског већа града Врања Саша Стаменковић, председник ГО Врањска Бања Драган Сентић са сарадницима, државни секретари Драган Стевановић и Зоран Антић, представници 4. бригаде Kопнене војске Србије, представници СУБНОР-а, делегациција Удружења потомака ратника ослободилачких ратова до 1918. године и представници омладине МО СНС Врањска Бања. У програму су наступили ученици ОШ ,,Предраг Девеџић“, хор Музичке школе ,,Стеван Мокрањац“.