Раденковић: За Регионални иновациони стартап центар имамо подршку ресорног министарства

Дарко Раденковић, градски већник о посети БИЦ-у у Крушевцу

Град Врање годинама уназад предузима конкретне кораке како би створио што боље услове за младе, за њихове идеје, развијање креативности и предузетничког духа. Зато се и опрема Регионални иновациони стартап центар, који би требало да окупи младе и да им да шансу у почетним корацима ка остваривању њихових идеја. Управо зато је и уследила посета градског већника Дарка Раденковића и директорке Регионалног иновационог стартап центра Драгана Максић, Бизнис инкубатор центру у Крушевцу.

Дарко Раденковић новоименовани већник задужен за две области информисање и образовање , истиче да су области за које је задужен веома важне и да је захтеван посао пред њим. Зато се одмах и кренуло у оставривање зацртаних циљева, кроз упознавање са активностима и реализованим пројектима Бизнис инкубатор центра у Крушевцу. Ипак, све ово није било могуће без почетне иницијативе.

-Када говорим о РИСЦ-у у морам да кажем да је градоначелник Врања први препознао и дао иницијативу да се центар у Врању покрене и да искористимо капацитете младих људи, које овај град има и да изнесу своје идеје и интересовања, каже Раденковић.

Посета крушевачком Бизнис инкубатор центру резултирала је потписивањем Меморандума о сарадњи и садржајним разговорима са представницима БИЦ-а, којима је присуствовао и саветник из реосрног министарства Зоран Томић.  

-Првенствено смо одушевљени  што имамо подршку ресорног министарства и то оба центра. Много смо научили од њих, а умрежавањем и потписивањем Меморандума стекли смо такву подршку и логистику да само остаје да вредно радимо и да напредујемо по питању иновационог центара, истиче већник.

Градоначелник Врања др Слободан Миленковић са сарадницима, посебни саветник Јован Милић и саветник Зоран Томић у Министарству науке, технолошког развоја и иновација обишли су недавно простор будућег Регионалног иновационог стартап центра, где се тренутно изводе радови на уређењу. Раденковић истиче да локално руководство има обавезу према грађанима да искористи људске ресурсе, поготово ресурсе младих људи и да тај потенцијал чува и развија.

-Они ће поред простора добити и прилику да искажу своје идеје и да их развијају, на тај начин што ће стартап центар у Врању да им омогући едукације, да им да почетна средства да реализују те своје младалачке идеје, додаје Раденковић.

Отварање Регионалног иновационог стартап центра у Врању је продужена рука помоћи свим оним младим људима који желе да раде, који показују резултате током школовања и који желе да остану у свом граду. 

Please follow and like us:
Друштво Образовање