Свечана сала Гимназије „Бора Станковић“ синоћ је била место окупљања љубитеља књижевности. Друго вече јубиларне десете Књижевне колоније било је у знаку књижевности за децу и младе. Публици су се представили Стеван Милошевић и Александра Јовановић, писци за децу и младе.
Друго вече Књижевне колоније било је посвећено деци и младима,а говорили су Врањанци Александра Јовановић и Стеван Милошевић, писци за децу и младе. Стеван Милошевић вишеструко је награђиван у области књижевности за децу и одрасле. Његово прозно дело по називом „Писма из Верзуниума“ понело је признање најбољих књига за децу и младе из целог света.
– То је за мене једна бескрајна и непроцењива игра. Једна врста безбрижности, нешто што отвара човеку видике и зато су много важна та дружења са децом и деца нам често кроз неки свој вид разумевања света које смо ми можда помало заборавили, указују на неке нове видике који су нам итекако потребни и пожељни у писању и разумевању живота уопште, рекао је Милошевић.
Александра Јовановић је драматуршкиња и књижевница, родом из Врања ,која живи и ради у Београду. Ауторка је вишеструко награђиваних романа за децу и младе „Црна птица„ и „Петра је стварно отишлa“. Упитали смо је како је то писати за децу и какве повратне информације добија од деце.
– Ја сам пре свега драматуршкиња, али сам и списатељица за децу, игром случаја. Веома је изазовно, плодно, често дирљиво и јако пријатно. Добијам дивне повратне информације од деце широм региона и не бих се сложила са тим да деца данас мање читају. Мислим да сада имамо лажни увид у то колико деце чита. Увек ће бити деце која воле књижевност, нека не воле и то је сасвим у реду, нису ни књиге за свакога, постоје други медији као што су филмови, игрице које су и подједнако важни, то је неко моје мишљење, објашњава Јовановићева.