Народни универзитет у Врању ће током наредне школске године, за све основце организовати радионице страних језика. Рад на радионицама ће бити прилагођен различитим узрастима, а млади Врањанци ће моћи да бирају између енглеског, руског, француског и немачког језика.
Рад на радионицама страних језика ће бити организован за две старосне категорије: млађа, са ученицима од првог до четвртог и старија, за ђаке од петог до осмог разреда основне школе.
– Радионице ће стартовати средином септембра и трајаће до средине јуна. Сваки ученик који заврши радионицу, добиће сертификат.
У зависности од броја пријављених, биће формиране групе које неће бити превелике, јер је за стране језике препоручљиво да се ради са што мањим бројем ученика у групи – каже Катарина Станојковић, сарадница Народног универзитета и професорка руског језика.
Рад ће бити конципиран на некласичан начин, тако да ученицима часови буду занимљиви и забавни, а часови ће бити организовани два пута седмично, најављује Станојковић.
Идеја Народног универзитета је била да цена не буде превисока, како то не би било оптерећење за родитеље.
Месечна накнада за похађање радионица је 2.500 динара, а родитељи неће имати никакве додатне трошкове, истиче наша саговорница.
– Све што је потребно од материјала за часове, деца ће добијати на лицу места.
Неће бити трошкова за уџбенике, књиге, сликовнице и друге материјале – каже професорка.
За млађе полазнике – почетнике у учењу језика, рад ће се одвијати кроз игру, додаје Катарина Станојковић, а наставници ће се потрудити да децу што више стимулишу на креативно учење.
– Подстакнућемо децу да што више говоре на језику за који се определе. Организоваћемо занимљиве конкурсе и први ће бити већ 26. септембра, на Међународни дан страних језика.
Најбољи радови ће, наравно, бити награђени, па ћемо и на тај начин стимулисати децу да се пријављују и да буду креативни – поручује наша саговорница.
Старији полазници ће на радионицама Народног универзитета имати прилику и да закажу додатне часове пред испитивања и тестове у својим редовним школама, чиме ће родитељи моћи да избегну плаћање приватних часова, указује Катарина Станојковић.